Porozmawiajmy o… muzyce w literaturze

W minioną środę, po dwutygodniowej zimowej przerwie, ponownie odbyły się w naszej filii bibliotecznej w Smolcu zajęcia „Porozmawiajmy o…”. Tym razem rozmawialiśmy o muzyce. Udowodniliśmy, że istnieje ona w literaturze. Potrzebowaliśmy do tego zaledwie kilku książek. Świetnym przykładem okazała się „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy, „Wielka księga wierszy” (znanych polskich autorów) czy też „Książka, przecinek i kropka” Natalii Usenko. Wysłuchaliśmy kilku utworów muzycznych, które miały odzwierciedlenie w książkach, ale także pokusiliśmy się o własną interpretację znanej kołysanki „A – kotki dwa”. Poznaliśmy gatunki muzyczne, troszkę pośpiewaliśmy i pobawiliśmy się różnymi instrumentami. Na koniec zrobiliśmy cudowne, wyjątkowe grzechotki.